albusiness

27 POSTIME

-

0 KOMENTET

Jeff Bezos:Themeluesi i Amazon dhe Titullari Washington Post,biografia

Jeff Bezos është njeriu më i pasur i botës si pas revistës Forbes,me një pasuri prej rreth 117 Miliard$ shifër kjo e dhën në Mars të 2020.Themelues dhe administrator i gjigandit e-commerce (shitjeve në...

Kolonel Harland Sanders,”KFC” Historia e jashtëzakonshme.

Kolonel Sanders është i njohur për krijim e një recete pule të skuqur.Recet kjo e cila do të nisë me një përhapje në të gjithë botën për ushqim të shpejt (fast food) chicken.Kentucky Fried...

Instagram? Ja si mund ta promovoni biznesin tuaj.

A përdorni instagramin për të promovuar biznesin tuaj?jeni në kërkim të mënyrave për të tërhequr klientët tuaj? Instagrami ofron një tërheqe vizuale dhe një gjerësi marketingu për biznese të çdo madhësie. Në këtë artikull po...

Pepsi vs Coca Cola.”Lufta”Shekullore.Kush do fitojë?

Nëse do ju pyesnin për dy produkte me marka të ndryshme me një shpërndarje në të gjithë botën dhe me një përsosmëri konkuruese, çfarë do mendonit? Padyshim që një rendtije në mendjen tuaj do shkonte...

NASDAQ, çfarë do të thot ky akronim?

NASDAQ është emri i një tregu të aksioneve.Mund ta keni parë në televizione ndërkombëtare,ose në lajmet ekonomike dhe financiare.pasi është e lidhur me Bursën e New York-ut dhe ecurinë e bursave botërore.Operon në fushën...

Motorola

Motorola Dyna TAC 8000X, telefoni i parë celularë Ne mesin e viteve 80 paraqitet telefoni i parë celularë , teknologjia e asaj kohe u lejon kompanive te eksperimetojnë me prototipa që kanë peshën dhe madhësi...

E-commerce:evolucioni i blerjeve në internet

Blerja e shumë produkteve në internet duke përdorur uebin është një zakon gjithnjë e më i konsoliduar.Një klik i thjesht na dërgon në çdo dyqan virtual,i cili na jep mundësin të njihemi dhe të...

Qytetaret vazhdojne mos respektojne rregullat e distancimit social dhe kjo mund te jete nje faze inicimi perseri i zinxhirit te Covid-19

Qytetaret vazhdojne mos respektojne rregullat e distancimit social dhe kjo mund te jete nje faze inicimi perseri i zinxhirit te Covid-19. Ne fakt kohet e fundit po shikojme deri diku nje Inkrementim te aktivitetit por...

Recent posts

Popular categories